Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

O chorobach » Wodniak jądra

Wodniak jądra (lac.hydrocele testis) jest to schorzenie w którym następuje nadmierne nagromadzenie płynu surowiczego w strukturach otaczających jądro (zazwyczaj pomiędzy wyrostkiem pochwowym otrzewnej lub między trzewną i ścienną blaszką błony surowiczej jądra). Pierwszym objawem jest powiększanie obwodu jądra i/lub moszny. Konieczne jest zgłoszenie się do specjalisty w celu postawienia właściwego rozpoznania i wyjaśnienie, czy przyczyną powiększenia moszny nie jest guz jądra.

Wodniak może powstać w wyniku ostrego lub przewlekłego zapalenia nieswoistego najądrza lub jądra, może też towarzyszyć nowotworowi jądra. Czasem w górnej części jądra wyczuwalna jest obecność okrągłej, sprężystej struktury różnej wielkości (część chorych nazywa to "trzecim jądrem"), co może odpowiadać torbieli najądrza.

Oprócz badania podstawowego powinno być wykonane USG moszny.

Leczenie zazwyczaj operacyjne, polega na wycięciu ściennej blaszki wyrostka pochwowego otrzewnej i na jej wynicowaniu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu przewodowym ( zewnątroponowym lub podpajęczynówkowym). Czasami wykonuje się nakłucie wodniaka w celu usunięcia nadmiaru nagromadzonego płynu wokół jądra.

Zobacz » operacja wodniaka jądra

USG moszny - wodniak jądra USG moszny - wodniak jądra i guz jądra


Tematy powiązane: guz jądra, torbiel najądrza, powiększenie moszny

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej