Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

Najczęściej wykonywane zabiegi » Uretroskopia

Uretroskopia jest badaniem, które polega na oglądaniu wnętrza cewki moczowej za pomocą cystoskopu. Podczas badania uretroskopowego (uretroskopii) cewka moczowa wypełniana jest płynem. Do badania uretroskopowego wykorzystywany zazwyczaj cystoskop sztywny, który przypomina cienką metalową rurkę.

Badanie wykonuje się również cystoskopem giętkim. Cystoskop giętki pozwala na dostosowanie swojego kształtu (elastycznego wężyka) do anatomii cewki moczowej, a możliwość zgięcia jego końcówki pod prawie dowolnym kątem umożliwia obejrzenia każdego miejsca w cewce moczowej.

W ramach gabinetu urologicznego możliwe jest wykonanie uretrocystoskopii najnowocześniejszym sprzętem endoskopowym - videocystonefroskopem CYF-V firmy Olympus.

Uretroskopia najczęściej jest wykonywana w przypadku podejrzenia guza cewki moczowej, zwężenia cewki, podejrzenia ciała obcego cewki, podejrzenia uchyłka cewki, wad wrodzonych. Badanie wykonywane przede wszystkim u mężczyzn.

Wykonanie uretroskopii nie wymaga szczególnego przygotowania od pacjenta. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a w szczególnych przypadkach zabieg wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Badanie trwa około 5- 10 minut. Po wykonanej uretroskopii pacjent wraca do domu w tym samym dniu. W pierwszych godzinach po uretroskopii może być odczuwalne przemijające pieczenie w cewce moczowej.

cewka prawidłowa widoczna w uretroskopii
zwężenie cewki widoczne w uretroskopii
schemat: zwężenie cewki moczowej

Tematy powiązane: krwiomocz, kamica pęcherza moczowego, rak pęcherza moczowego, rak prostaty, zatrzymanie moczu

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej