Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

Przezcewkowa elektroresekcja prostaty TUR-P

Przezcewkowe wycięcie gruczołu krokowego (TURP - transurethral resection of the prostate) jest zabiegiem endoskopowym wykonywanym najczęściej w przypadku zatrzymania moczu. Łagodny rozrost prostaty powoduje ucisk gruczolaka prostaty na cewkę moczową, w wyniku czego następuje zatrzymanie moczu. Rak prostaty może również powodować utrudnienie z oddawaniem moczu włącznie z jego zatrzymaniem. Elektroresekcję prostaty przeprowadza się nie tylko w przypadkach zatrzymania moczu, ale również w sytuacjach, gdy leczenie farmakologiczne nie jest możliwe lub nie skuteczne. Wskazaniem do wykonania TURP są również powikłania, które występują w przebiegu łagodnego rozrostu prostaty.

Do operacji wykorzystuję się specjalny przyrząd, nazywany Po operacji w pęcherzu moczowym pozostawia się resektoskopem. Resektoskop wprowadza się do cewki moczowej do wysokości prostaty. Następnie przy pomocy resektoskopu następuję wycięcie środkowej części gruczołu krokowego. Zabieg przeprowadza się pod kontrolą wzroku lekarza operującego. Pod koniec zabiegu wypłukuje się z pęcherza moczowego elektroskrawki wyciętej prostaty i całość wysyła się do badania histo-patologicznego. TURP jest przeprowadzany w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym. Zabieg elektroresekcji gruczołu krokowego trwa około 30 - 60 minut.

Po operacji w pęcherzu moczowym pozostawia się cewnik, który wprowadza się przez cewkę moczową, aby odprowadzać mocz. Cewnik pozostawia się z powodu możliwości trudności w oddawaniu moczu po znieczuleniu, a tak że w celu kontroli- czy nie występuje nadmierne krwawienie po operacji. Czasem cewnik wykorzystywany do płukania pęcherza moczowego. Cewnik w pęcherzu zazwyczaj pozostawia się na 1-2 doby.

Po zabiegu może występować przejściowa potrzeba częstego opróżniania pęcherza moczowego, pieczenie w cewce moczowej, przejściowy krwinkomocz.

Przed zabiegiem pacjent jest informowany, że po operacji dochodzi do występowania tzw. wytrysku wstecznego. Gdy pod czas orgazmu nasienie wypływa do pęcherza moczowego zamiast na zewnątrz.

Należy podkreślić, że podjęcie decyzji o wybraniu techniki operacyjnej i rodzaju zabiegu zawsze powinno być poprzedzone rozmową z urologiem.

Tematy powiązane: łagodny rozrost gruczołu krokowego, rak stercza, cystolitotrypsja

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej