Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

Przezcewkowa elektroresekcja guza pęcherza moczowego TUR-B

Przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego (TURB lub TURBT - transurethral resection of bladder tumor) jest zabiegiem endoskopowym wykonywanym najczęściej w przypadku, gdy w pęcherzu moczowym stwierdzono guz pęcherza moczowego. Ten zabieg endoskopowy wykonywany również w przypadkach podejrzenie guza pęcherza moczowego, ponieważ czasami guz pęcherza nie wygląda jak typowa zmiana brodawczakowata. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym.

Do tego zabiegu wykorzystuję się specjalny przyrząd, nazywany resektoskopem. Resektoskop wprowadza się do pęcherza moczowego poprzez cewkę moczową. Następnie przy pomocy resektoskopu następuję wycięcie guza pęcherza moczowego. TURB przeprowadza się pod kontrolą wzroku lekarza operującego. Materiał tkankowy wycięty z pęcherza moczowego jest wysyłany do badania histopatologicznego(ocena tkanki pod mikroskopem) w celu oceny rodzaju guza, jego stopnia złośliwości i głębokości naciekania tkanek.

Po operacji w pęcherzu moczowym pozostawia się cewnik, który wprowadza się przez cewkę moczową, aby odprowadzać mocz. Cewnik pozostawia się do następnego dnia po zabiegu. Czasem istnieje konieczność pozostawienia cewnika przez parę dni, co zależy również od rozległości zabiegu. Cewnik może być wykorzystywany do przepłukania pęcherza moczowego. Przez parę dni po TURB może występować lekko krwiste zabarwienie moczu, które później ustępuje.

Tak jak po każdym zabiegu, po TURB mogą wystąpić szereg powikłań, o których wystąpieniu pacjent jest informowany przed zabiegiem.

W każdym przypadku wystąpienia krwawienia lub gorączki po zabiegu, konieczna pilna konsultacja urologiczna w oddziale urologii.Tematy powiązane: guz pęcherza moczowego, zapalenie pęcherza moczowego, cystoskopia

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej