Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

Najczęściej wykonywane zabiegi » Orchidopexia

Chirurgiczne sprowadzenie jądra (jąder) do moszny i umocowanie w mosznie lub orchidopexia wykonywana w przypadkach wnętrostwa(niezstąpienia jądra do moszny).

Wskazaniem do orchidopexii jest nieprawidłowe położenie jądra np. w kanale pachwinowym, jamie brzusznej. Leczenie operacyjne polega na rewizji kanału pachwinowego po stronie operowanej, mobilizację powrózka nasiennego i następnie umocowanie jądra w worku mosznowym. Operację przeprowadza się w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym. Po operacji w miejscu operowanym pozostawia się dren na około 1-2 dni. Szwy usuwa się w 7-8 dobie po operacji. W kolejnych latach pacjent wymaga ścisłej obserwacji jądra operowanego, ponieważ w jądrze niezstąpionym może wystąpić rak jądra.

Ryzyko rozwoju raka jądra w jądrze niezastąpionym jest około ośmiokrotnie większe , nawet w przypadkach wykonania operacji sprowadzenie jądra do moszny.Tematy powiązane: brak jądra w mosznie, guz jądra, implantacja protezy jądra

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej