Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin


Kamica pęcherza moczowego

Kamica pęcherza moczowego dotyczy w głównie mężczyzn w wieku powyżej 50 lat z przewlekłym zastojem moczu w pęcherzu moczowym. Przewlekły zastój moczu u tych chorych związany jest z zaburzeniami oddawania moczu spowodowanym łagodnym rozrostem stercza. Kamicę pęcherza moczowego spotyka się również u pacjentów przewlekle cewnikowanych i u chorych po urazach rdzenia kręgowego i miednicy.

Choroba może przebiegać bezobjawowo i kamień może być wykryty przypadkowo w badaniu USG układu moczowego lub być widoczny na zdjęciu RTG jamy brzusznej. Jeśli występują objawy to zazwyczaj występują bóle w okolicy podbrzusza, pieczenie przy oddawaniu moczu, krwiomocz lub występują nawrotowe zakażenia układu moczowego.

Przy podejrzeniu występowania kamicy pęcherza moczowego wykonuje się badania biochemiczne (badania moczu i krwi, posiew moczu) i badania obrazowe układu moczowego – USG układu moczowego, RTG przeglądowe miednicy lub jamy brzusznej.

W przypadku postawienia rozpoznania kamicy pęcherza moczowego pacjentowi proponujemy leczenie zabiegowe. Może być wykonana operacja na drodze endoskopowej – cystolitotrypsja lub operacja metodą otwartą – cystolitotomia. W tym samym czasie lub w kolejnym etapie może być konieczne wykonanie zabiegu, który likwiduje przeszkodę w odpływie moczu z pęcherza moczowego np. TUR-P, aby ponownie nie dochodziło do powstawania kamienia w pęcherzu moczowym.Tematy powiązane: krwiomocz, rak prostaty, łagodny rozrost prostaty, rak pęcherza moczowego

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej