Witam na stronie mojego gabinetu

Zapraszam do zapoznania się z moją działalnością w ramach prywatnego gabinetu urologicznego. Na stronie znajdują się informację na temat dolegliwości i problemów urologicznych w których będę mógł Państwu pomóc.

igor frulenko

Dofinansowanie z UE

chirurg urolog szczecin

urolog szczecin

Sprzęt

Cystoskop giętki
ureterorenoskop giętki
uretrotom
uroflowmetr

gabinet urologiczny szczecin

Nowości

Nieoperacyjne powiększenie męskich narządów płciowych
Liposukcja wzgórka łonowego

urolog szczecin

Najczęściej wykonywane zabiegi » Cystoskopia

Cystoskopia jest badaniem, które polega na oglądaniu wnętrza pęcherza moczowego za pomocą cystoskopu. Cystoskop jest dość cienkim narzędziem endoskopowym, wykorzystującym system bardzo małych soczewek do przekazywania obrazu z wnętrza pęcherza moczowego. Podczas badania cystoskopowego (cystoskopii) pęcherz moczowy wypełniany jest płynem. Do badania cystoskopowego wykorzystywany zazwyczaj cystoskop sztywny, który przypomina cienką metalową rurkę.

Postęp technologiczny w ostatnim czasie i wykorzystywanie nowych technologii pozwolił na stworzenie cystoskopu giętkiego w technikach obrazowania wnętrza pęcherza moczowego i cewki moczowej. Cystoskop giętki pozwala na dostosowanie swojego kształtu (elastycznego wężyka) do anatomii cewki moczowej, a możliwość zgięcia jego końcówki pod prawie dowolnym kątem umożliwia obejrzenia każdego miejsca w pęcherzu moczowym.

W ramach gabinetu urologicznego możliwe jest wykonanie cystoskopii najnowocześniejszym sprzętem endoskopowym - videocystonefroskopem CYF-V firmy Olympus.Cystoskopia najczęściej jest wykonywana w przypadkach, gdy występuje:

» krwiomocz,
» nawracające zapalenie pęcherza moczowego,
» podejrzenie guza pęcherza moczowego,
» nawracających objawów dysurycznych,
» podejrzenie obecności ciał obcych,
» podejrzenie kamicy pęcherza moczowego,
» podejrzenie gruźlicy układu moczowego.

W trakcie badania możliwej jest pobranie wycinków błony śluzowej pęcherza moczowego do badania histologicznego. Wykonanie cystoskopii nie wymaga szczególnego przygotowania od pacjenta. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a w szczególnych przypadkach zabieg wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Badanie trwa około 5- 10 minut. Po wykonanej cystoskopii pacjent wraca do domu w tym samym dniu.

W pierwszych godzinach po cystoskopii może być odczuwalne pieczenie w cewce moczowej i częstsze uczucie oddawanie moczu, które mija. Po badaniu może wystąpić przemijające zaczerwienienie moczu.

Tematy powiązane: krwiomocz, rak pęcherza moczowego, łagodny rozrost prostaty, rak prostaty, zatrzymanie moczu

« wstecz

Copyright 2013 Igor Frulenko
Wszelkie prawa zastrzeżone urolog szczecin, gabinet urologiczny szczecin

projekt i realizacja: primacom.pl
Studio Reklamy Internetowej