Implantacja protezy jądra

Wskazaniem do implantacji protezy jądra jest jego brak w mosznie. Najczęściej zabieg wykonywany u mężczyzn, którzy utracili jądro na skutek wypadku, choroby jądra lub jego zaniku. Brak lub niedorozwój jądra stanowi dla pacjenta nie tylko problem natury estetycznej, ale również bardzo istotny problem psychologiczny. Wszczepienie protezy jądra powoduje poprawę samooceny, przywraca mężczyźnie pewność siebie i poprawia istotnie jakość życia. Wszczepienie protezy jądra powoduje przywrócenie naturalnego wyglądu moszny.

Przed planowanym zabiegiem dokonuje się dobór odpowiedniej wielkości protezy. Zabieg może być przeprowadzony zarówno znieczuleniu nasiękowym(miejscowym) jak i w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym.

Protezę wszczepia się przez wykonanie niewielkiego cięcia w okolicy pachwiny lub moszny. Zabieg trwa około 30-40 minut. Zazwyczaj pacjent nie wymaga pobytu w szpitalu po operacji, ale w ramach bezpieczeństwa można pozostać jedną dobę pod opieką personelu medycznego. Po operacji pozostawia się szwy na ranie. Zaleca się unikania wysiłku fizycznego przez około dwa tygodnie. W przebiegu pooperacyjnym może wystąpić bolesność i obrzęk okolicy operowanej. Konieczna zmiana opatrunków rany pooperacyjnej.

Galeria

Tematy powiązane: rak jądra, brak jądra w mosznie

O mnie

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Szczecinie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie chirurgii i urologii.

Adres

71-043 Szczecin (Gumieńce)
Ul. Lubelska 29 (ulica równoległa do ul. Ku Słońcu)
Kierunek: Castorama i CH STER przy ul. Ku Słońcu 67

Telefon i godziny otwarcia

Telefon do rejestracji: 91 432 47 70
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16